Субота, 20.04.2024, 17:24
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Додаток 1                                                          

                                                                                                          Затверджено

                                                                                                  Рішення № 61-07-VІІ

                                                                                                  Крутогорбівської сільської ради

                                                                                                  від 13 квітня 2016 року

 

Проект рішення

 « Про Порядок присвоєння та зміни поштових адрес об’єктам нерухомого майна , встановлення та утримання будинкових знаків на території Крутогорбівської сільської ради

1. Загальні положення

       Порядок присвоєння та зміни поштових адрес об’єктам нерухомого майна, встановлення та утримання будинкових знаків на території    Крутогорбівської сільської  ради (далі – Порядок) встановлює на території населеного пункту  єдиний функціональний механізм надання поштових адрес та закріплює основні принципи присвоєння адрес, їх зміни та анулювання.

     Порядок діє на території села Круті Горби Крутогорбівської сільської  ради і є обов’язковим для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

Відповідно до мети цього Порядку наведені в ньому терміни вживаються в таких значеннях:

  • адреса – ідентифікатор об’єкта нерухомого майна;
  • нерухоме майно – об’єкти, розташовані на земельних ділянках, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни цільового призначення;
  • будинок – жила чи нежила будівля;
  • тимчасова споруда для провадження підприємницької діяльності - невелика одноповерхова пересувна споруда, яка не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей, або стаціонарна споруда, яка має площу до 30 кв.м, яка виконується із полегшених конструкцій і встановлюється тимчасово без улаштування фундаментів;
  • власники об’єктів нерухомого майна – юридичні та фізичні особи, у тому числі фізичні особи-підприємці;
  • домоволодіння – два і більше будинків, з належними до них надвірними будівлями чи спорудами (чи без них), яким надана єдина адреса;
  • жилий ( житловий) будинок – одна будівля капітального типу, призначена для проживання фізичних осіб;
  • квартира – ізольоване помешкання в жилому будинку, призначене для проживання фізичних осіб;
  • комплекс нежилих будинків – дві і більше нежилих будівель виробничого, господарського, соціально-побутового призначення разом із надвірними спорудами та інженерними мережами (чи без них), яким надана єдина адреса;
  • нежилий (нежитловий) будинок – одна будівля капітального типу, призначена для інших, ніж проживання фізичних осіб, цілей;
  • об’єкт нерухомого майна – нерухоме майно, якому відповідно до цього Порядку може бути надана адреса;
  • окремі частини будинків – приміщення в будинках, зазначені в правовстановлюючих документах як самостійний об’єкт права власності, у тому числі нежилі приміщення громадського призначення, вбудовані в житлові будинки на першому та цокольному поверхах або прибудовані до жилих будинків, підвали;
  • приміщення службового, допоміжного та технічного призначення – комори, сараї, вбиральні, трансформаторні, сходові клітини, вестибюлі, перехідні шлюзи, позаквартирні коридори, колясочні, сміттєкамери, горища, шахти і машинні відділення ліфтів, вентиляційні камери та інші приміщення які входять до складу будинків, їх комплексів, домоволодінь, призначені для забезпечення їх експлуатації та обслуговування і не можуть бути самостійними об’єктами права власності;
  • самостійний об’єкт права власності – об’єкт нерухомого майна, визначений у правовстановлюючому документі шляхом присвоєння йому індивідуалізуючої ознаки (перелік будинків, що входять до складу комплексів нежилих будинків чи домоволодінь, найменування приміщень, їх площа, розташування згідно з планом  тощо). 

2. Розгляд та перелік документів щодо присвоєння та зміни поштових адрес об’єктам нерухомого майна.

2.1. Для присвоєння чи зміни поштових адрес об’єктам нерухомого майна юридичні та фізичні особи подають заяву на ім’я сільського  голови.

2.2. До заяви про присвоєння або зміну поштової адреси додаються такі документи:

  • копія правовстановлюючого документу, який посвідчує право користування або власності на земельну ділянку;
  • для фізичної особи – копія паспорту;
  • для юридичної особи – копія Статуту;
  • копія декларації про готовність до експлуатації новозбудованого об’єкта нерухомого майна;
  • для об’єктів нерухомості побудованих до 1992 року, копія правовстановлюючого документу, який посвідчує право власності на об’єкт нерухомого майна ( витяг з погосподарської книги, договір купівлі – продажу, договір дарування, право власності ).
  • документ, що засвідчує відповідність закінченого будівництвом об’єкта проектній документації, державним будівельним нормам, стандартам і правилам;
  • дозвіл на виконання будівельних робіт, виданий інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю, у разі присвоєння поштової адреси об’єктам незавершеного капітального будівництва;                   
  •  довідка про сплату пайової участі у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури населеного пункту Крутогорбівської сільської  ради (у випадках, передбачених законодавством).

2.3. Виконавчий комітет Крутогорбівської сільської  ради розглядає заяви про присвоєння або зміну поштової адреси та готує відповідний проект рішення виконавчого комітету.

2.4. Розгляд заяв та підготовка проекту рішення виконкому селищної ради не повинен перевищувати 30 календарних днів ( у разі наявності всіх документів).

2.5. У разі відсутності або неповного комплекту документів, зазначених у п.2.2. цього Порядку, виконавчий комітет надає заявнику письмову відповідь із встановленням терміну надання таких документів.

2.6. У разі відсутності підстав для присвоєння чи зміни адреси, заявнику виконавчим комітетом Крутогорбівської сільської  ради надається мотивована письмова відповідь щодо неможливості присвоєння чи зміни адреси.

2.7. У разі прийняття рішення виконкому сільської  ради заявникам надаються витяги стосовно питання, порушеного заявниками, протягом 10 днів з моменту прийняття рішення. У разі відмови у присвоєнні або зміні поштової адреси, за потреби, заявникам надається витяг з протоколу з мотивацією відмови стосовно розгляду вказаної заяви.

3. Види адрес та особливості їх присвоєння.

3.1. Відповідно до цього Порядку, у залежності від виду та особливостей об’єктів нерухомого  майна, надаються такі види адрес:

3.1.1. Адреси жилих будинків, домоволодінь, квартир (адреса на які відсутні в наявності).

Жилим будинкам, домоволодінням, квартирам надається адреса, яка складається з назви вулиці, номера будинку (домоволодіння), номера корпусу (за наявності) та номера квартири (за наявності). Номер будинку (домоволодіння), корпусу, квартири позначається відповідною арабською цифрою.

Наприклад:
Повна адреса (для реєстрації): вулиця Т.Шевченка, будинок 38, квартира 3.

Скорочена адреса: вул. Т.Шевченка, буд. 38, кв. 3.

3.1.2. Адреси об’єктів нерухомого майна з використанням назв іменованих об’єктів.
В адресах об’єктів нерухомого майна можуть використовуватись назви іменованих об’єктів  сільської ради, якщо ідентифікувати об’єкт нерухомого майна без вказівки на назву іменованого об’єкта є неможливим, або в адресі, раніше наданій об’єкту нерухомого майна, використовується вказівка на іменований об’єкт.

3.1.3. У випадках, коли на відповідній вулиці збудовано нові жилі будівлі (знаходиться декілька існуючих споруд), і їм виходячи з вже наявної нумерації об’єктів нерухомого майна по вулиці, на якій вони фактично знаходяться, неможливо надати номер, який є цілим числом, такий об’єкт нерухомого майна при наданні адреси позначається номером найближчого об’єкта нерухомого майна по відповідному боку вулиці в бік збільшення з відповідною літерою.

Наприклад:
Повна адреса (для реєстрації): вулиця  Т.Шевченка, будинок 38а.

Скорочена адреса: вул. Т.Шевченка, буд. 38а.

3.1.4. При наданні адреси окремій частині будинку, нежитловому приміщенню зазначається номер відповідного будинку з відповідною літерою.

Наприклад: власник об’єкта нерухомого майна придбав у власність частину нежитлового приміщення для розміщення офісу, у цьому випадку таким нежилим приміщенням надасться адреса:

Повна адреса (для реєстрації): вулиця Т.Шевченка, будинок 38, нежитлове приміщення 38а.

Скорочена адреса: вул. Т.Шевченка, буд. 38а.

Адреси надаються лише тим окремим частинам об’єктів, що мають окремі входи, є договір конкретного користування, договір розподілу майна   /в разі присвоєння окремої адреси частині житлового приміщення) або інший правовстановлюючий документ.

3.2. Адреси об’єктів нерухомого майна, які були надані до введення в дію цього Порядку, можуть бути змінені для приведення їх у відповідність до цього Порядку за бажанням власника об’єкта нерухомого майна.                                                                                                         

3.3. Присвоєння та зміна поштових адрес об’єктам нерухомого майна здійснюється шляхом прийняття відповідних рішень виконкому сільської ради.

3.4. Підготовка проектів рішень виконкому сільської ради  з питань присвоєння поштових адрес об’єктам нерухомості  здійснюється з метою закріплення основних принципів адресної бази за клопотаннями (заявами) суб’єктів господарювання та фізичних осіб.

3.5. Не надаються самостійні поштові адреси наступним об’єктам нерухомого майна:

  • спорудам, які встановлені тимчасово без улаштування фундаменту;
  • дачним та садовим будинкам, садовим товариствам;
  • окремо розташованим гаражам, гаражним підприємствам при відсутності документів про надання земельної ділянки у власність, оренду під капітальне будівництво або постійне користування;
  • вбудованим приміщенням;
  • приміщенням службового, допоміжного та технічного призначення, розташованим у будівлях та житлових будинках, інженерним мережам;
  • об’єктам, які відносяться до категорії самочинного будівництва, без наявності оформлених документів відповідно до законодавства та Порядку чи рішень відповідного суду.

3.6. Присвоєння самостійних поштових адрес об’єктам нерухомого майна, які у встановленому законом порядку прийняті в експлуатацію, здійснюється за пропозицією виконавчого комітету Крутогорбівської сільської  ради на підставі документу, що засвідчує відповідність закінченого будівництвом об’єкта проектній документації, державним будівельним нормам, стандартам і правилам.

3.7. При присвоєнні адрес об’єктам нерухомого майна використовуються наступні типи:

  • вулиця;

Вулиці зазначаються в адресі таким чином: спочатку вказується тип - вулиця, а потім її назва. Назви вулиць, які складаються з імені та прізвища, зазначаються в адресі таким чином: спочатку ім’я, а потім прізвище.

Назви вулиць, які складаються із звання та прізвища, зазначаються в адресі таким чином: спочатку звання, а потім прізвище.

На території Крутогорбівської сільської  ради в зоні сформованої забудови нумерація об’єктів нерухомості та земельних ділянок, відведених під забудову, встановлюється в зростаючому порядку із лівої сторони вулиці непарні номери, починаючи від № 1, а з правої сторони вулиці парні, починаючи від № 2.

 4. Заключні положення.

4.1. Адреси об’єктів нерухомого майна, розташованих на території З  сільської  ради, присвоєні до набрання чинності даного Порядку, зберігаються та можуть бути змінені для приведення у відповідність до цього Порядку за заявою власника об’єкту.

 

      Голова сільської ради                                                          С.М. Троян

 

Додаток 2

 

Аналіз

впливу регуляторного акту:

проект рішення Крутогрбівської  сільської ради «Про Порядок присвоєння та зміни поштових адрес об’єктам нерухомого майна, встановлення та утримання будинкових знаків на території Крутогорбівської сільської ради»

 Цей аналіз регуляторного впливу (надалі - Аналіз) розроблений на виконання та з дотриманням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» від 11.09.03 р. № 1160-ІУ та Методики проведення аналізу впливу регуляторного акту, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.04 р. № 308 та визначає правові та організаційні засади реалізації проекту рішення Крутогорбівської сільської ради «Про затвердження Порядку присвоєння та зміни поштових адрес об’єктам нерухомого майна, встановлення та утримання будинкових знаків в населених пунктах Крутогорбівської сільської ради», як регуляторного акту.

  1. Опис проблеми:

В населеному пункті с. Круті Горби  потребує нагального вирішення проблема встановлення на території Крутогорбівської сільської ради єдиної процедури надання та зміни поштових адрес об’єктам нерухомого майна.

 2. Цілі прийняття акта:

     - встановлення порядку присвоєння та зміни поштових адрес об’єктам нерухомого майна на території сільської ради, в тому числі вільним земельним ділянкам, які виділяються під будівництво об’єктів; земельним ділянкам, що виділяються для ведення особистого селянського господарства, об’єктам, що розташовані на земельній ділянці, при введенні їх в експлуатацію; існуючим об’єктам нерухомого майна з метою впорядкування нумерації; частинам квартир, реконструйованим і прийнятим в експлуатацію як окремі квартири; придбаним або отриманим в дар частинам жилих будинків, частинам нежилих приміщень, реконструйованим і прийнятим в експлуатацію як окремі приміщення; недобудованим об’єктам з метою оформлення договору купівлі-продажу;

- визначення переліку об’єктів нерухомості, яким не надаються самостійні адреси.

 З впровадженням даного рішення передбачається:

 - забезпечення реалізації органами місцевого самоврядування функцій контролю за порядком присвоєння та зміни поштових адрес об’єктам нерухомого майна на території населених пунктів;

- забезпечення основ ведення адресної бази даних сільської ради;

- створення рівних умов у вирішенні питань присвоєння та зміни поштових адрес об’єктам нерухомого майна;

 - забезпечення вирішення питань присвоєння та зміни поштових адрес об’єктам нерухомого майна;

 - вирішення спірних ситуацій із цих питань.

Найбільш прийнятою альтернативою є прийняття запропонованого проекту регуляторного акта, який повинен забезпечити єдиний порядок присвоєння та зміни поштових адрес на території Крутогорбівської сільської ради, а також встановлення знаків нумерації об’єктів нерухомого майна.

Ефективність даного регулювання залежить від того, на скільки вдасться забезпечити виконання вимог цього регулювання власниками нерухомого майна, органами влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями.

Крім того, застосування інших засобів розв'язання проблеми, не передбачених чинним законодавством, може бути визнано таким, що суперечить чинному законодавству та є неприпустимим.

2.     Механізм регулювання:

      З прийняттям регуляторного акту буде визначено єдиний порядок встановлення та зміни поштових адрес, прийняття відповідних рішень, встановлення знаків нумерації тощо.

Запропонований вихід із даної ситуації, відповідає принципам державної регуляторної політики, а саме: доцільності, адекватності, ефективності, збалансованості, передбачуваності, принципу прозорості та врахування громадської думки.

  1. Визначення очікуваних результатів прийняття рішення:

Результатом прийняття рішення буде забезпечення єдиного порядку встановлення та зміни поштових адрес на території сільської ради, прийняття відповідних рішень виконавчим комітетом сільської ради, встановлення знаків нумерації тощо.

4.     Показники результативності

Прийняття цього акта забезпечить єдиний підхід та порядок встановлення та зміни поштових адрес на території сільської ради.

  1. Обґрунтування строку дії рішення

Рішення Крутогорбівської сільської ради «Про затвердження Порядку присвоєння та зміни поштових адрес об’єктам нерухомого майна, встановлення та утримання будинкових знаків на території Крутогорбівської сільської ради» є регуляторним нормативно-правовим актом, який діє на невизначене коло осіб, та строк дії безстроковий.      

           Проект рішення Крутогорбівської  сільської ради «Про затвердження Порядку присвоєння та зміни поштових адрес об’єктам нерухомого майна, встановлення та утримання будинкових знаків на території Крутогорбівської сільської ради» та аналіз регуляторного впливу цього акту оприлюднюється з метою обговорення, отримання пропозицій та зауважень на поштову адресу Крутогорбівської  сільської ради: 09551 Київська область, Таращанський район, с. Круті Горби, вул. Тараса Шевченка, 69,  з моменту оприлюднення  проекту регуляторного акту.

 

 Голова комісії                                                                               Т.П. Хмура

з питань агропромислового комплексу,

земельних ресурсів, соціального розвитку

села, екології, дотримання законності

та правопорядку.

Додаток 3

Експертний висновок

постійної комісії сільської  ради з питань агропромислового комплексу, земельних ресурсів, соціального розвитку села, екології, дотримання законності та правопорядкуі до  проекту  рішення сільської  ради «, Про Порядок присвоєння та зміни поштових адрес об’єктам нерухомого майна, встановлення та утримання будинкових знаків на території Крутогорбівської сільської ради »

 

         Розробники проекту регуляторного акта –виконком сільської ради

1. Проект регуляторного  акта – рішення сільської  ради  «, Про Порядок присвоєння та зміни поштових адрес об’єктам нерухомого майна, встановлення та утримання будинкових знаків на території Крутогорбівської сільської ради » відповідає принципам державної регуляторної політики, встановлених статтею 4 Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”.

 2. Проект регуляторного  акта – рішення сільської ради « Про Порядок присвоєння та зміни поштових адрес об’єктам нерухомого майна, встановлення та утримання будинкових знаків в населених пунктах Крутогорбівської сільської ради » відповідає вимогам статті 8 Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” щодо підготовки аналізу його регуляторного впливу:

          Розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури села вимагає комплексного вирішення багатьох проблем, пов'язаних з поліпшенням порядку присвоєння та зміни   поштових адрес об’єктам нерухомого майна.  Будівництво (реконструкція) об’єктів соціальної сфери та житлово-комунального господарства, проведення робіт з благоустрою села передбачають присвоєння та зміни  поштових адрес об’єктам нерухомого майна, встановлення та утримання будинкових знаків на території Крутогорбівської сільської ради.

         Оскільки  сільською  радою не розроблявся порядок присвоєння та зміни  поштових адрес об’єктам нерухомого майна, встановлення та утримання будинкових знаків,  виникла  необхідність прийняття такого Порядку, який би передбачав узагальнюючий порядок присвоєння та зміни   поштових адрес об’єктам нерухомого майна, встановлення та утримання будинкових знаків на території Крутогорбівської сільської ради.                                                                                                                           

                    Прийняття запропонованого акта дозволить:

          - визначити порядок присвоєння та зміни   поштових адрес об’єктам нерухомого майна, встановлення та утримання будинкових знаків.

          - створити умови для розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури села;                                                                                                                     

          - забезпечити  належний  контроль і  нагляд  за  будівництвом, реконструкцією об’єктів містобудування.

При запровадженні рішення  ради очікується:

Сфера впливу регуляторного акта

Вигоди

Витрати

Територіальна громада села

- Підвищення якості жи-ття мешканців села;

-Безперешкодна реєстрація, переєрестрація, купівля – продаж та інші дії з об’єктами нерухомого майна

Витрати власного, робочого часу при зміні або присвоєнні поштової адреси

Суб’єкти господарювання

- Запровадження єдиного  підходу до порядку  присвоєння та зміни   поштових адрес об’єктам нерухомого майна, встановлення та утримання будинкових знаків

 

Витрати робочого часу, пов’язних із зміною або присвоєнням поштової адреси

 

Органи місцевого самоврядування

- Забезпечення інтересів територіальної громади;

- вирішення питань щодо утворення, розвитку та реконструкції об’єктів інженерного забезпечення та будівництва об’єктів соціальної інфра-структури села

Витрати робочого часу, пов’язані з підготовкою та прийняттям регуляторного акту.

                                                                                                                              

Досягнення установлених регуляторним актом цілей є можливим з найменшими витратами для всіх учасників.

           Метою прийняття регуляторного акта є встановлення прозорого та чіткого врегулювання порядку  присвоєння, зміни та  поштових адрес об’єктам нерухомого майна, встановлення та утримання будинкових знаків на території Крутогорбівської сільської ради.

Альтернативи державному регулюванню не передбачено.

 Запропонований спосіб вирішення зазначеної проблеми є актуальним та найбільш доцільним з огляду на можливість виконання й ефективної реалізації регуляторного акта, який повністю відповідає повноваженням сільської ради відповідно до Законів України ,,Про місцеве самоврядування в Україні”, ,,Про основи містобудування”.

Проектом Порядку визначено:

- прозору та спрощену систему  присвоєння та зміни поштових адрес об’єктам нерухомого майна,встановлення та утримання будинкових знаків на території Крутогорбівської сільської ради

       Таким чином, регуляторний акт містить порядок, який чітко регламентує відносини між  власниками об’єктів нерухомості та виконкомом сільської ради. Реалізація Порядку дасть можливість запровадити єдиний прозорий механізм присвоєння та зміни   поштових адрес об’єктам нерухомого майна, встановлення та утримання будинкових знаків на території Крутогорбівської сільської ради.

   

Наступна сторінка